ЧЕРНО МОРЕ РАЗГРОМИ ЕТЪР С 4-0 И ИЗЛЕЗЕ НА ЧЕЛО НА ПЪРВА ЛИГА

Черно море разгроми Етър с 4:0 в мач от втори кръг в efbetлига на стадион “Ивайло” във Велико Търново и излезе на първо място в класирането. “Моряците” имат 4 точки, с голова разлика 5:1 и заедно с ЦСКА са лидери в класирането.

Още при първия ъглов удар възпитаниците на Илиан Илиев стигнаха до гол, това се случи в 4-тата минута, когато Матиас Курьор засече по чудесен начин с глава центриране на Илиан Илиев. Топката беше насочена право в обратния ъгъл и остави безпомощен Христо Иванов. Само пет минути по-късно “моряците” отново спечелиха ъглов удар, от който се стигна до втори гол. И този път най-съобразителен в наказателното поле беше Матиас Курьор, който попадна за втори път в прегръдките на своите съотборници. Илиан Илиев-младши центрира от корнера, Даниел Димов надскочи защитник в лилаво, а топката попадна право на крака на Курьор, който не сбърка – 0:2. Домакините можеха да се върнат в мача, но две страхотни намеси на Иван Дюлгеров не позволиха това да се случи. Антон Огнянов излезе сам срещу вратаря под ъгъл, шутира, но Дюлгеров парира. След това топката отново попадна в краката на Огнянов, но и този път вратарят на Черно море показа висота. В 35-ата минута Милчо Ангелов отправи удар към вратата от малък ъгъл, който премина на сантиметри. Три минути по-късно Даниел Пехливанов затрудни максимално Дюлгеров с мощен шут в горния ляв ъгъл на вратата, който вратарят блокира с фантастичен плонж. В 76-ата минута Матиас Курьор оформи своя хеттрик. Той нахлу срещу вратаря и след двойно подаване с Исмаил Иса вкара на празна врата за 0:3. В 85-ата минута Денислав Ангелов вкара първия си гол в елита. 19-годишният нападател пое с гърди топката след пас отдясно на Иса и технично я насочи край вратаря в мрежата – 0:4. В 88-ата минута Леандро Андраде смени Стефан Велев и записа дебют за Черно море.

Съставът на Черно море:  Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Илиан Илиев (78 – 99. Дани Кики), Васил Панайотов, Родриго Енрике (72 – Патрик Андраде), Стефан Велев (88 – Леандро Андраде), Матиас Курьор (78 – 16. Денислав Ангелов), Исмаил Иса, ст. треньор: Илиан Илиев.