Черно море отстъпи с 1-2 на Локомотив Пловдив

Локомотив победи Черно море с 2:1 в мач от четвъртия кръг в efbet лига на стадион “Локомотив” в Пловдив, пише Спортал.бг. Локо взе трета поредна победа и с 9 точки излезе втори в класирането преди мача на ЦСКА със Славия. Варненци пък записаха втора загуба поред.

В 3-тата минута Черно море нанесе първи точен удар към вратата на Мартин Луков. Даниел Димов се извиси във въздуха след центриране от ъглов удар, но изстрелът му с глава не затрудни стража на “смърфовете”.

В 4-тата минута Локо откри. След центриране отдясно непокритият Момчил Цветанов насочи от въздуха топката в мрежата – 1:0.

Варненци не се стъписаха, продължиха да играят правилно, като задържат топката и атакуват рационално.

Това даде резултат в 33-тата минута, когато Черно море изравни. Васил Панайотов даде превъзходна асистенция, след като изведе триково с пета Матиас Курьор, и той технично прати с левия крак топката в мрежата – 1:1.

Попадението е пето за Курьор и с него той излезе начело в листата на стрелците в елита.

В 48-ата минута Локо отново излезе напред в резултата след измислен фаул. Виктор Попов игра с топката, а Аралица падна на тревата, но незнайно защо съдията прецени, че това е нарушение.

Последва майсторско изпълнение на Димитър Илиев от фаула за 2:1.

В 93-тата минута Родриго бе изгонен с втори жълт картон и няма да играе за Черно море срещу ЦСКА в следващия кръг във Варна.

Съставите:

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Кристиан Илич, Николай Николаев (86 – Първиз Умарбаев), Момчил Цветанов, Кенан Муслимович, Димитър Илиев (90+3 – Даниел Димитров), Георги Минчев (46 – Анте Аралица)
Старши треньор: Б. Акрапович

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Даниел Димов, Емил Янчев, Цветомир Панов, Илиан Илиев-младши (71 – Файсел Касми), Васил Панайотов, Родриго Енрике, Стефан Велев (84 – Денислав Ангелов), Матиас Курьор, Исмаил Иса
Старши треньор: И. Илиев

Съдия: Георги Димитров

Червен картон: Родриго

Жълти картони: Алмейда/Димов, Курьор, Панайотов, Родриго