Жоао Фелиш за Атлетико Мадрид

Блестящ Жоао Фелиш измъкна Атлетико от трудна ситуация

Атлетико Мадрид постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Успехът с 3:2 срещу РБ Залцбург не дойде никак лесно. Малко след старта на второто полувреме “дюшекчиите” губеха с 1:2, но два гола на Жоао Феликс им помогнаха да вземат своето. Португалецът беше най-добрият футболист на терена. Преди почивката той уцели гредата със задна ножица и като цяло имаше участие във всичко интересно, създадено от тима на Диего Симеоне.

РБ Залцбург може да съжалява за резултата, защото пропусна немалко положения пред вратата на Ян Облак. Доминик Собослай и Мергим Бериша бяха точни за австрийския отбор, който остана на дъното в група “А” с 1 точка, колкото има и Локомотив (Москва).

Началото на груповата фаза не донесе приятни емоции на Атлетико. Отборът беше разгромен с 0:4 от Байерн (Мюнхен) на “Алианц Арена”, макар че създаде няколко чисти положения пред вратата на Мануел Нойер. РБ Залцбург направи драматично 2:2 у дома с Локомотив (Москва) в мач, в който австрийците бяха в ролята на фаворит.

Ситуацията в групата задължаваше Атлетико да спечели. Симеоне обаче не можеше да разчита на двама от най-креативните си футболисти – Саул Нигес и Яник Ферейра-Караско. Луис Суарес обаче беше на линия и поведе атаката в тандем с Жоао Феликс. По фланговете им помагаха Анхел Корея и Маркос Йоренте, а заради контузия го нямаше Диего Коща.