Гол в последната секунда донесе първа победа за ЦСКА през новия сезон

Отборът на ЦСКА стигна до много важна победа над Ботев Пловдив с 2:1 в дербито от 2-ия кръг на efbet Лига. В 23-ата минута Юнус Санкаре откри с дебютното си попадение с “червената” фланелка. След точно час Мишел Еспиноса успя да изравни, но в добавеното време на срещата Стефано Белтарме донесе трите точки за домакините с гол от пряк свободен удар.

“Червените” изиграха силно първо и доста колебливо второ полувреме. Домакините владееха инициативата през първата част и заслужено водеха на почивката. През вторите 45 минути обаче гостите успяха да изравнят, а пропуски направи Али Соу, който можеше да донесе победата на тима си доста по-рано. Все пак късметът се усмихна на възпитаниците на Стамен Белчев, които успяха да стигнат до успеха буквално с последния удар в мача.

Това бе първи успех за ЦСКА за новия сезон, които вече имат 4 точки от два мача. Ботев остават с три пункта след победата над градския съперник Локомотив в първия кръг. В следващия кръг футболистите на Стамен Белчев гостуват на Ботев Враца, докато на момчетата на Ферарио Спасов предстои визита на Берое.

Срещата бе предшествана с минута мълчание в памет на починалата легенда на Левски Бисер Михайлов.

ЦСКА – БОТЕВ ПЛОВДИВ 2:1

1:0 Юнус Санкаре 23′

1:1 Мишел Еспиноса 60′

2:1 Стефано Белтраме 90+2′

източник: gong.bg