Спартак победи Лудогорец 3 и е на точка от върха

Спартак Варна победи Лудогорец 3 с 1:0 в отложена среща от деветия кръг на Трета лига – Североизточна група на стадион „Спартак”.

Гола за победата вкара Мартин Паскалев, но този път с крак. Спартаклии вече имат 32 точки и само на точка от лидера Светкавица. Варненският тим обаче има да изиграе двама мача до края на годината, а отборът от Търговище – един, което означава, че най-вероятно Спартак ще зимува на върха.

В 18-ата минута домакините откриха резултата. След корнер Янаки Смирнов подаде на Мартин Паскалев, който насочи топката с нисък удар в мрежата – 1:0. Три минути по-късно вратарят на гостите Мартин Петков изби силен удар на капитана на спартаклии Янаки Смирнов. В следващите минути играта се водеше между двете наказателни полета. Домакините играеха по-често с топката, но разградци се бранеха добре.

В първите минути след почивката Спартак притисна съперника, разиграва по-бързо топката и търси пролуки в защита. В 53-тата минута Тугай Неджет шутира силно, но над гредата. Постепенно гостите изнесоха играта от своята половина и атакуваха при всяка възможност.

В 75-ата минута Янчо Андреев шутира слабо от фаул в ръцете на Мартин Петков. В 77-ата минута гостите стигнаха до първото си сериозно положение. След вдигане от фаул Божидар Владимиров изпрати топката с глава в аут.

В 88-ата минута след меле в наказателното поле на домакините Георги Николов шутира с глава, топката се отклони от пръстите на Християн Славов и лявата странична греда.